Aktualności
E-czynsze
Śmieci - nowe zasady gospod.
Nasze osiedlowe sprawy
Historia spółdzielni
Władze / organy statutowe
Przewodnik interesanta
Przepisy spółdzielcze
Przetargi / Ogłoszenia
Fundusze unijne
Wolne lokale użytkowe
Nieruchomości mieszkaniowe
Dział. społeczno-wychowawcza
Aktualności
Galeria
Oferta
Archiwum
Fotogaleria
Odnośniki
Plan osiedla/własność ulic
Kontakt

Dzisiaj jest poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku (176 dzień roku)


 

Aktualności
 

2018.06 Występy
12 czerwca w SDK "9" popisywały się dzieci z PSP nr 15, które uczęszczają na warsztaty artystyczne. Zaprezentowały m. in. walca angielskiego, quick stepa, cha-cha. Po występach widzowie mieli okazje obejrzeć prace plastyczne stworzone podczas warsztatów artystycznych.
2018.05 Nordic Walking
18 kwietnia rozpoczęliśmy akcję nordic walking pt. "Spacerkiem po młodość". Zapraszamy wszystkich chętnych w każdą środę o godz. 11 obok Spółdzielczego Domu Kultury "9" przy ulicy Bytnara "Rudego" 2 do wspólnego wymarszu. Maszerujemy do końca czerwca. Do zobaczenia!


2018.02 Akcja Zima
Jak co roku zorganizowaliśmy "Akcję Zima" czyli ferie dla dzieci z SDK "9". Kolejna zima, w której zabrakło śniegu, ale to nie przeszkadzało nam zapewnić dzieciom interesująco spędzić ten czas. Oprócz zabaw integracyjno- ruchowych na terenie naszej placówki, odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, gdzie było dużo dobrej zabawy i uśmiechu. Uczestnicy zajęć odwiedzili między innymi kręgielnie, kino Helios oraz kino Meduza.

2018.02 Wystawa grafiki i malarstwa
W dniu 9.01.2018 nasza Galeria "9" gościła w swoich progach Panią Krystynę Pierszkałę wraz z jej niezwykłą wystawą grafiki i malarstwa zatytułowaną "Zakamarki Wyobraźni". Prace wykonane techniką monotypii i akrylu zachwycały swą kolorystyką i formą. Były także doskonałym polem do popisu dla wolności skojarzeń i wyobraźni zarówno oglądających wystawę jak i dla samej artystki. Wystawę można podziwiać do 16.02.2018.

2017.12 Nasze Opole – spacerem po wspomnieniach
16.11.2017 r. w Galerii "9" SDK odbyło się spotkanie miłośników pt. "Nasze Opole – spacerem po wspomnieniach".
Przybyli goście przynieśli ze sobą zdjęcia i materiały, które odnosiły się do miejsc i wydarzeń z dawnych lat naszego miasta. Impreza była bardzo udana i rozbudziła w uczestnikach chęć do kolejnych spotkań i wpomnień.

2017.12 Pięciolinia smaków
W dniu 9 grudnia 2017r. odbyło się wyjątkowe wydarzenie o apetycznie brzmiącym tytule "Pięciolinia smaków" . Mieszkańcy naszego osiedla, którzy bardzo licznie przybyli na to spotkanie, mieli okazję wysłuchać niezwykłego koncertu w wykonaniu Marii Ołdak na skrzypcach oraz Dominika Zabłockiego na fortepianie. Dodatkowych wrażeń smakowych, dostarczyła nam serwując pyszny poczęstunek Kaja Marchel.

2017.11 Próby chóru
W SDK "9" odbywają się próby chóru pod kierunkiem Pani Elżbiety Willim.
24.10.2017 roku odbył się kolejny występ chórów Hiacyntus oraz Medicanto, jak zwykle zachwycili przybyłą publiczność swoim wysokim kunsztem.
Usłyszeliśmy polską muzykę sakralną i świecką.2017.11 Wystawa Moje blokowisko
W dniu 26.10.2017 r. w Galerii "9" odbyła się wystawa p.t. "Moje blokowisko". Była to już kolejna, zbiorowa prezentacja prac malarskich uczestniczek zajęć plastycznych dla dorosłych: Agnieszki Nurkowskiej, Elżbiety Tkoczyk, Anny Kwiatkowskiej, Agnieszki Styrny oraz Kingi Jabłonowskiej.
Tym razem malarki a jednocześnie - co ważne w tym przypadku – mieszkanki naszego osiedla, uwieczniły na obrazach własne wizje i subiektywne odczucia związane z ich miejscem zamieszkania, potocznie zwane "blokowiskiem".
Uroczysty wernisaż, został uświetniony koncertem uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.
Wystawę można oglądać do 17 listopada 2017 r. w godzinach 16:00-19:00 w Galerii "9" SDK.2017.10 Wystawa Linia na spacerze
W naszej galerii "9" miało miejsce uroczyste otworzenie wystawy p.t. "Linia na spacerze" uczniów kl. III "e" z PSP 15 w Opolu. Dzieci wykonały prace w ramach warsztatów artystycznych prowadzonych w SDK "9".2017.09 Pieczony ziemniak 2017 za nami
29.09.2017 roku, na boisku przy ulicy Chełmskiej, odbyła się kolejna edycja imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród dzieci oraz dorosłych. Najważniejszą atrakcją spotkania było oczywiście pieczenie ziemniaków. Oprócz tego dzieci miały okazję wziąć udział w licznych zabawach i konkurencjach sportowych (walka na piankowe miecze, wyścig pt. sadzenie ziemniaków, slalom z ziemniakiem, tańce itp.) Nie zabrakło też zajęć plastycznych (stempelki z ziemniaka, ludziki z ziemniaków) oraz malowania twarzy czy tworzenia zwierzątek z balonów. Następnie wszyscy zebrali się przy ognisku, do którego wrzucono mnóstwo ziemniaków, którymi po upieczeniu delektowano się jak potrawą z najlepszej kuchni świata. W międzyczasie można było upiec kiełbaski, czy jabłka. To był miło spędzony czas. Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!2017.09 Akcja Lato 2017 za nami
W tym roku świetlice osiedlowe przy ulicy Kieleckiej 6 oraz Bytnara "Rudego" 2 w ramach akcji "Lato 2017" przygotowały bardzo wiele atrakcji dla dzieci.
W zajęciach wzięło udział około sześćdziesięcioro dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które pod okiem naszych instruktorów brały udział w grach i zabawach. Gdy pogoda dopisywała bawiliśmy się na wolnym powietrzu. W programie mieliśmy wiele wycieczek m.in. byliśmy w Nadleśnictwie w Grudzicach, w ZOO, chodziliśmy także do kina i na kręgle, a także pływaliśmy statkiem po Odrze, oraz mieliśmy możliwość wypróbowania konnej jazdy. Jedną z najatrakcyjniejszych wycieczek okazał się wyjazd autokarowy do Gościnnej Zagrody w Przysieczy, gdzie dzieci miały okazję spotkać się z różnymi gatunkami zwierząt takimi jak: konie, kozy, świnki i króliki. Wakacje już się skończyły ale na szczęście pozostaną nam piękne wspomnienia.2017.09 Aktualna oferta na rok 2017/2019 do pobrania - kliknij tutaj


© copyright 2006-2018 Web Design by TemplatesFreeLance.Com
Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!